AJ NAPRIEK PREHRE TO BOL NAJLEPŠÍ ZÁPAS V SÚŤAŽI

NAPRIEK PREHRE V BÁNOVEJ TO BOL ZATIAĽ NAJLEPŠÍ ZÁPAS V SÚŤAŽI.
V rýchlom tempe odohrala naša U11 dohrávku 4.kola 1. Mirage triedy mladších žiakov v Bánovej. Podľa trénerov to bol zatiaľ najlepší zápas a najlepší výkon detí, ktorý ich napriek prehre 1:4 opäť posunul vpred. Takýchto zápasov, keby bolo čo najviac spomenul tréner Miroslav Blaščík. Hralo sa v plnom nasadení a tempe a bola radosť sa dívať na hru detí. Dokonca sme sa ujali vedenia 1:0 gólom Filipa Hrdinu no nakoniec to po výbornom výkone na víťazstvo nestačilo, ale to nie je podstatné. Lepšie prehrať v takomto zápase a užiť si futbal naplno, ako vyhrať síce s niekým 13, či 15 nula, ale zápas deťom nedá to čo potrebujú pre svoj futbalový rast, hoci sa väčšinou rodičia tešia z víťazstiev. Pre futbalový rast detí sú dôležité ťažké zápasy, proti ťažkým niekedy aj starším súperom, ktoré potom všetko posúvajú vpred. V detských a žiackych kategóriách nie sú dôležité výsledky, ale to čo deti predvádzajú na ihrisku. Aj, keď víťazstva tešia a motivujú, tak isto prehry dokážu hlavne posilňovať mentálnu stránku detí…lebo Tí “slabí” to vzdávajú a Tí “silní” sa snažia uspieť v ďalšom a ďalšom tréningu, či zápase!!! A že to bez tréningu nejde sa už mnohí
presvedčili!!!
MATCH REPORT: 4.kolo 1.Mirage trieda mladších žiakov
TJ BÁNOVÁ – FC JUVENTUS U11 4:1 (1:1)
góly: Štaffen 3, Dikoš – Hrdina
zostava FC JUVENTUS U11:
Jakubíková , Vyletel ,Hrdina , Závodský , Krško M., Krško A. , Vojsovič , Tvrdý , Ďubašák , Drígeľ , Špánik.