BRONZOVÝ VÍKEND ZAKONČILA NAŠA U-8 NA TURNAJI V PÚCHOVE.

Za účasti 11 družstiev sa v nedeľu 24.2.2019 uskutočnil ďalší zo série turnajov Alexandra cup 2019 v Púchove. Hralo sa systémom každý s každým takže sme odohrali 10 zápasov a deti sa dosýta vybláznili a to doslova. Hneď od úvodného zápasu sa do svojich súperov pustili a po hernej prevahe postupne porazili Akadémiu Juventus 4:0, ŠK Podhorie 1:0, Fomat Martin 2:1, Spartak Trnava 1:0 a iba výborné výkony brankárov zabránili väčším gólovým hodom na našej strane. Potom prišla šnúra “čiernych výsledkov”, keď sme herne dominovali no súper doslova šťastne vyhral, ako v zápase s Karlovou Vsou 1:2 keď držanie lopty bolo hádam v pomere 80:20% v náš prospech, tak v zápase s Ružomberkom 0:1, kde súperovi k víťazstvu stačila jedna strela na bránku z priameho kopu. Tých našich nepremenených šancí aj do prázdnej bránky ani nerátame . No pocit z dobrej hry a výkonov bol dôležitejší, ako výsledky. Jediný súper, ktorý nás porazil a bol lepší boli víťaz MFK Topoľčany. Turnaj sme už dohrali opäť tromi víťazstvami v rade nad Pohroním, Púchovom biely a Púchovom modrí. Super hra plná nasadenia individuálnych výkonov v kolektívnom duchu, kde hral každý za každého a až do konca nakoniec vyniesol pre deti bronzové medaile a tretiu priečku aj napriek tomu, že sme mali aj troch hráčov o rok mladších t.j. 2012, ktorí to tak isto zvládli na výbornú. Aj keď podotýkame umiestnenie vôbec nie je to najdôležitejšie o čo na turnajoch ide. A za predvedenú hru a výkony plné nasadenia si zaslúžia všetky deti aj s našou hviezdičkou Sárou veľkú pochvalu. Tak isto si zaslúži pochvalu fanklub rodičov.
Zostava FC JUVENTUS ŽILINA U-8:
Šustek – Kikloš, Tužinský M., Krško A., Repkovský, Krnáč, Jakubíková, Havrilla, Neslušan, Maník, Kvašňovský.

Konečné poradie na turnaji:
1. MFK Topolčany
2. FK Karlová Ves Bratislava
3. FC JUVENTUS ŽILINA
4. MFK Ružomberok
5. Spartak Trnava
6. Akadémia Juventus Žilina
7. MŠK Púchov biely
8. ŠK Podhorie
9. MŠK Fomat Martin
10. FK Pohronie
11. MŠK Púchov modrí