CFT Tournament Fair Play CUP 2019 VRANOV!

V sobotu a nedeľu 4.-5.mája 2019 sa deti z našej U-10, U-9 a U-8 zabávali futbalom na turnaji vo Vranove nad Topľou. O tom, že ich to nesmierne bavilo niet pochýb za celé dva dni si futbal užívali do sýtosti. Tak isto môžeme povedať, že sa na ihriskách nestratili ba patrili k najlepším. deti z U-10 si zmerali sily aj v kategórií U-11, kde naberali skúsenosti a odohrali veľmi dobré zápasy aj, keď sa im nepodarilo v ani jednom zvíťaziť. všetko si vynahradili vo svojej kategórií U-10, kde si poradili so všetkými tímami okrem domáceho Vranova, keď nešťastne podľahli 1:2. Tu je vidno, že hra proti starším súperom má zmysel, keď následne skúsenosti prenášajú do svojej kategórie a hrajú prím. Naša U-9 v sobotnej časti trošku zaostala za očakávaním, aj keď sa deti snažili ukázať svoje zručnosti na ihrisku. Odohrali celkom dobré zápasy no chýbal tam ten povestný “drive” s nedeľou sa to nedalo porovnať. Na druhý deň vybehli na svojich súperov s úplne inou chuťou a nasadením a svojim súperom vôbec nedali šancu a valcovali ich. Bola to radosť pozerať sa na ich hru a nasadenie. Premožiteľa našli až v poslednom dueli s Maďarskou Kisšvardou, ale bol to tak isto vyrovnaný duel aj, keď treba športovo priznať, že súper bol najlepším družstvom na turnaji. naši najmladší mali asi najspanilejšiu jazdu, keď svojich súperov valcovali od začiatku turnaja až do konca hrou, nasadením chuťou a výsledky ich zápasov boli zväčša dvojciferné, keď svojim súperom dávali gól za gólom a vôbec ich nešetrili niekedy pri 25 minútovom čase vychádzal priemer čo minúta to gól. Sme veľmi radi, že turnaj naplnil naše očakávania a ciele t.j. zabávať sa futbalom od prvej do poslednej minúty, slušne sa správať na ihrisku aj mimo neho. To, že hrali na plné obrátky a v každom zápase odovzdali maximum svedčí aj to, že v sobotu zaspali unavení za 5 minút, ako bola vyhlásená večierka. Musíme ich pochváliť za slušné správanie počas celého pobytu na turnaji aj počas cesty autobusom. Veľmi dobrý kolektív detí si vyskúšal pobyt mimo domova bez rodičov so svojimi spoluhráčmi, čo bolo tak isto veľmi dôležité. Tak isto ďakujeme p. Vyletelovej Katke za pomoc a zdravotnú starostlivosť, tak ako všetkým rodičom, ktorí počas výjazdu pomohli a prispeli k zdarnému turnaju. Na záver poďakovanie za bezpečnú dopravu vodičovi Matejovi Brozmanovi a autoškole Líška. Na záver musíme ešte raz poďakovať všetkým deťom za ich prístup a už teraz sa tešíme na ďalšie takéto spoločné akcie. Ako nám bolo dobre si pozrite v našej fotoreportáži z turnaja .