NAŠA U-10 STRIEBORNÁ NA MEMORIÁLI A. MÜHELYIHO 2019.

Za účasti 18 družstiev sme odohrali v nedeľu 9.6.2019 na hlavnom štadióne MŠK Žilina výborný turnaj. Družstvá boli vyžrebované do 3 skupín, kde odohrali zápasy každý s každým. Na základe umiestnenia v skupine sa postupovalo do skupín o umiestnenie. My sme začali v úvodnom zápase proti Stráňavám nervózne a až po prvom strelenom góle sa to trošku začalo podobať na futbal. V druhom zápase sme na OŠK Rudina vybehli, ako sa má vybehnúť na súpera a zápas bol len otázkou skóre. Dobre naladení dvoma víťazstvami sme nastúpili proti FK Ďurčiná a aj napriek víťazstvu to bol najhorší výkon na turnaji, keď sme hrali, ako “v spomalenom filme”. Do štvrtého zápasu proti najvážnejšiemu konkurentovi na 1.miesto v skupine NKLG United sme nastúpili opäť s chuťou hrať futbal a po jasnom víťazstve sme si zaistili už pred posledným duelom prvé miesto v tabuľke. posledný zápas bol taký guľášový, ale aj napriek tomu sme ho ukončili víťazstvom. Skupinu sme vyhrali bez straty bodu a tešili sme sa na “LIGU MAJSTROV”. Tak sa totižto nazývala skupina o 1 – 3 miesto. V nej sme narazili na víťazov ostatných dvoch skupín TJ Bánová a MŠK Žilina. Hneď v prvom dueli sme porazili Bánovú 4:1 a tak posledný náš duel na turnaji bolo vlastne finále s MŠK Žilina. Toto “derby” bol pre nás azda najlepší duel, a do 10 minúty zápasu sme hrali vyrovnanú partiu 1:1, keď na úvodný gól domácich sme odpovedali krásnou akciou. Potom sa prejavila kvalita MŠK a dá sa povedať, že po dvoch darovaných góloch bolo po zápase ). Nakoniec sme podľahli 5:1, ale niet sa za čo hanbiť, lebo chlapci zo Žiliny na svojej ceste za víťazstvom bez prehry každému nadeľovali nad 10 gólov!!! Takže konečné 2.miesto bolo úplne zaslúžené a deti si ho v zápasoch vybojovali kvalitnými výkonmi za čo im patrí veľká pochvala!!! Neobišlo nás ani individuálne ocenenie, keď cenu za najlepšieho brankára turnaja získal náš Tomáš Káčerik. Gratulujeme. No za úspechom stojí celý kolektív detí z U-10.
Zostava FC Juventus U-10:
Káčerík T., Kopál – Čaniga, Waczlav, Kucko, Macúch, Uličný, Mráz, Serafín, Weichpart, Šebestian, Brozová, Fojtík, Kubáň.
Naše výsledky na turnaji:
FC JUVENTUS – ŠK STRÁŇAVY 6:0
FC JUVENTUS – OŠK RUDINA 5:0
FC JUVENTUS – FK ĎURČINÁ 7:0
FC JUVENTUS – NKLG UNITED 4:0
FC JUVENTUS – TJ ZBYŇOV 5:2
FC JUVENTUS – TJ BÁNOVÁ 4:1
FC JUVENTUS – MŠK ŽILINA 1:5
Turnaj sme odohrali s celkovým skóre 32:8.