NAŠA U-11 ÚSPEŠNE NA LANDEK CUPE 2019 V OSTRAVE.

Tak isto naša U-11 si užívala víkend 4.-5.mája 2019 na kvalitnom futbalovom turnaji v Ostrave. Za účasti 48 družstiev z Čiech, Slovenska, Poľska a Ukrajiny to boli dva náročné dni, ktoré deti fantasticky zvládli a užívali si ich. Na tom to turnaji sme už po tretí krát a každým rokom nielen futbalovo, ale aj výsledkovo rastieme. Súdržnosť detí na ihrisku a taktiež mimo bola celkom jasná a deti sa dosýta bavili futbalom. Ako každý rok aj teraz sme mali vo výprave dve naše kočky Karolínku a Zuzku, ktoré za chlapcami vôbec nezaostávali ba naopak bola radosť sa na ne dívať . Družstvá boli rozdelené do základných skupín a MY sme vyfasovali jednu z najťažších, keď sme postupne nastúpili proti neskoršiemu celkovému víťazovi celého turnaja Polskému Zaglebie Dabrowskie s ktorým to bol jeden fantastický zápas aj, keď sme nakoniec podľahli 2:3 (súper každému týmu súkal 5 a viac gólov!), tak isto v našej skupine bolo Dinamo Kiev, či Baník Ostrava. Napriek silným súperom sa nám podarilo postúpiť do prvej skupiny, kde nás v nedeľu čakal o postup do prvej šestnástky tentokrát neskorší finalista Hlinsko. Bol to zápas, ako remeň hore dole deti hrali v plnom nasadení snažili sa, ale nakoniec sme po prehre 0:3 zostali v skupine o 16 – 32 miesto. Tam sa nám potom v ďalších bojoch podarilo uhrať konečné 24 miesto na turnaji. naša U-11 skončila po minuloročnom 31.mieste o 7 miest vyššie teda v polovici zo 48 družstiev. Aj, keď to nebolo vždy ono deti sa nesmierne snažili turnaj si užívali od začiatku do konca a tréner Marián Ďurica im vyslovil pochvalu aj za vzorné správanie mimo ihriska, čo je tiež nesmierne dôležité. Patrí im teda veľká pochvala a poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu na turnaji. Tak isto patrí poďakovanie všetkým rodičom, ktorí pomohli s organizáciou a zabezpečením účasti na turnaji.
Zostava FC JUVENTUS ŽILINA U-11:
Káčerik T. – Ďurica, Kozlík, Beňadik, Ľach, Belicová, Ďatková, Očenáš S., Olejár, Bitušiak, Kasper.
O rok sa tešíme na turnaj v Ostrave opäť )