NAŠA U-8 NA MINIMORAVE V ZAŠOVEJ ZBIERALA SKÚSENOSTI.

Za nepríjemne chladného počasia sa výber našej U-8 zúčastnil na prvom zo série turnajov Minimorava VFA 2019 v Zašovej. Tentokrát ich čakali veľmi náročné zápasy proti deťom z kategórie U-9/U-10. Musíme povedať, že naši chalani na čele s Melankou sa držali statočne a aj vďaka výpomoci vždy dvoch hráčov z MŠK Žilina odohrali výborné zápasy. V prvých dvoch sa síce viac menej oťukávali, ale v treťom proti FK Šumperk po výbornom výkone si dokonca pripísali víťazstvo 4:2. V záverečnom vystúpení proti FC Fastav Zlín po celý zápas viedli no napokon sme prehrali 4:5, ale zápas to bol výborný. deti zistili, že hra proti starším vyspelejším tímom je o dve triedy rýchlejšia a museli si siahnúť na dno svojich síl. Tento turnaj im veľa dal a ukázal, že keď sa nezľaknú tak sa dá hrať futbal každým súperom. Treba však každý jeden tréning odtrénovať naplno, aby to deti vedeli ukázať aj v zápasoch. Veľkú pochvalu za predvedené výkony a snahu si zaslúžia všetci zúčastnení no najviac pozitívne prekvapila Melanka, ktorá výborné výkony korunovala aj gólom proti Zlínu.
Zostava FC JUVENTUS U-8:
Bajana, Havrilla, Havrillová, Šutek, Krnáč, Repkovský, Krško A., Kikloš.