NAŠA U-8 SA BOLA ZABÁVAŤ FUTBALOM NA TURNAJI V PÚCHOVE.

Turnaj s podtextom Mikulášsky sa konal v krásnom prostredí STC komplexu v Púchove. Hala s umelou trávou privítala 12 družstiev. Hralo sa systémom 4+1 na bránky 3x2m a v základnej skupine sme odohrali 5 zápasov. V prvom s domácim Púchovom biely sme po nemastnom neslanom výkone vyhrali 3:0 a až od druhého zápasu s Interom Bratislava 1:1, mimochodom najlepší náš zápas na turnaji s kvalitným súperom, ktorý bol od začiatku až do konca plný krásneho futbalu a adrenalínu “nielen pre deti” 🙂 si deti turnaj naplno užívali. V treťom dueli proti Púchovu žltí sme úradovali aj gólovo a vyhrali sme 8:0 to bola jednoznačne naša záležitosť. Štvrtý duel bol pre nás z hľadiska výsledkového ale aj herného proti Ružomberku asi najhorší, keď sme podľahli vysoko 0:7 , no mali sme pasáž za stavu 0:3, keď sme súpera zatlačili a mali aj vyložené šance no gól sme nedali naopak inkasovali sme 4 gól a bolo po zápase. Ale aj takéto zápasy musia deti odohrať a dajú im veľa, aby zistili, že sa netreba vzdávať a sústrediť sa hneď od začiatku. V poslednom skupinovom dueli sme porazili druhý Bratislavský klub Petržalku 4:1 a ten jeden zápas s Ružomberkom nás stál 2.miesto v tabuľke a postup do hry o prvé 4.miesta. Nám to však vôbec nevadilo, lebo po výsledkoch v druhej skupine na nás čakala o konečné umiestnenie krásna výzva v podobe Slovana Bratislava teda tretieho klubu z Bratislavy :-). Napriek tomu, že sme v zápase dva krát prehrávali, chlapci sa nevzdávali hrali až do konca a aj po hernej prevahe sa radovali z konečného 5.miesta a víťazstva nad Slovanom v pomere 6:3. Veľmi pekný turnaj okorenil aj príchod Mikuláša s čertom, ktorí deťom rozdali balíčky so sladkosťami. Naše deti odohrali veľmi dobrý turnaj snažili sa hlavne presadzovať individuálne, ale v poslednom zápase so Slovanom boli vidieť aj pekné akcie. Bola vidieť radosť z hry, nasadenie, padalo veľa gólov, zažili sme kopec radosti , ale aj smútok a to všetko k futbalu patrí. Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom za predvedené výkony a ich rodičom, ako fanklubu za povzbudzovanie.

Zostava FC JUVENTUS ŽILINA U-8:

Maruška – Repkovský, Novák, Tužinský, Korista, Krnáč, Kvašňovský, Maník, Lopušan M., Lopušan R., Havrilla.