NAŠA U-8 V PÚCHOVE SO SYMPATICKÝMI VÝKONMI A KONEČNÝM 6.MIESTOM.

Aby sme cez sviatok 1.mája len tak neležali doma pri telke výber našej U-8 sa zúčastnil na turnaji v Púchove. Za účasti 9 družstiev sa hralo systémom každý s každým, čo bolo veľmi pozitívne. Keď si porovnáme turnaj v zime v Martine a tento tak to bolo sto a jedno. odohrali sme výborné, ale aj smolné zápasy, kedy sme boli ak nie vyrovnaným tak určite lepším družstvom, ale súper nám dokázal usmoliť nejaký ten gól navyše . Deti si však vychutnávali turnaj a vďaka svojim výkonom si mali možnosť aj zakričať víťazné pokriky. Síce sme sa, ako už tradične v prvom zápase rozkukávali a podľahli sme chlapcom z valašského Mezeřičí 4:1, druhý zápas s Púchovom červení bol v našej réžii no najmä vďaka nepremeneným šanciam sme !len remizovali” 2:2. Tretí duel bol zároveň aj našim najlepším zápasom na turnaji, keď sme porazili Bánovce nad Bebravou 3:1. Následne sme odohrali derby proti Akadémii Juventus (neskorším víťazom turnaja) výborný zápas, kde sme síce prehrali 3:2, ale bol to vyrovnaný duel v ktorom, by sme si zaslúžili aj remízu , rozhodujúci gól nám dal brankár súpera výkopom z ruky cez celé ihrisko do našej bránky . Trošku výsledkový výbuch sme zažili s Považskou Bystricou, keď sme prehrali 4:0 no bol to celkom vyrovnaný zápas, akurát MY sme nedali gól z ničoho a súper využil na 100% všetky svojej šance, ale aj taký je futbal. Ešte smolnejší zápas sme odohrali proti Púchovu bielym, kde sme v podstate hrali na jednu bránku, no aj tie najväčšie šance ostali nepremenené a súper nás dvomi strelami na bránku porazil 2:0, kruté, ale športové . Následne sme v predposlednom zápase porazili Baník Prievidza 2:0 aj, keď to bol opäť zápas na súperovej polovičke, ktorý ani raz neohrozil našu bránku a MY sme sa nevedeli viac gólovo presadiť ). Posledný duel proti Interu Bratislava sme opäť po dobrej hre dosť smolne podľahli 2:1. Tieto smolné výsledky nás stáli lepšie umiestnenie myslíme si, že chlapci mali na také 2-3 miesto, ale čo je dôležitejšie deti milo prekvapili aj, keď je čo ešte zlepšovať. Hlavne rýchly prechod do útoku a napádanie súpera v o brannej činnosti, nasadenie a dôraz v osobných súbojoch. Inak veľká pochvala pre všetkých zúčastnených na turnaji!!!
Zostava FC JUVENTUS U-8:
Krško M. – Krško A., Maruška, Muth D., Kikloš, Suchánek, Stehura, Stenchlák, Čerňava, Lopušan R., Lopušan M.