POSLEDNÁ MINIMORAVA V TEJTO SEZÓNE JE ZA NAMI.

V sobotu na Moravu cestovali len naši najmladší a najstarší. Zápasy pre U-10/U-9 sa zrušili. Našej U-7 tentokrát miniturnaj nevyšiel podľa predstáv. Hrali sme kŕčovito v podstate hral iba ten, ktorý mal loptu a ostatní sa stali postávačmi na ihrisku. Chýbala iskra náboj a to zázračne úplne všetkým. Nikomu sa nepodarilo naštartovať. Ale na druhú stranu niektoré individuálne akcie boli oku lahodiace a schopnosť hráčov prejsť aj cez 2 – 3 protihráčov bola fascinujúca. No vždy chýbal ten záver a to bolo hlavne o tom nasadení ten povestný drive. Ale aj takéto turnaje a zápasy musia deti zažiť nie vždy je to len o dobrých výkonoch a výhrach. Za snahu si však všetky deti, ktoré dnes nastúpili zaslúžia veľkú pochvalu aj napriek tomu, že nám dospelým sa zdalo, že to nie je ono ). V poobedných dueloch sme nastúpili v najstaršej kategórií 2008/2007. Hneď v úvode sme sa opäť nenaštartovali a hlavne zľakli niekedy aj o dve-tri hlavy vyšších hráčov, čo je naša slabina, lebo ako sa neskôr ukázalo v ďalších zápasoch nejde o to, kto je aký vysoký a urastený, ale o to, ako som nastavený hrať zápas. Opäť sme sa presvedčili, že sa dá hrať s každým a tieto zápasy na Minimorave ukázali deťom, že keď sa nebudú báť a budú veriť vo svoje schopnosti môžu hrať aj so starším súperom vyrovnané partie. Na záver teda zhrnieme, že turnaje na Minimorave splnili svoj účel a deti sa opäť posunuli vpred. Videli sme, že najdôležitejšia je dnes vo futbale technika a dynamika pohybu na čo sa musíme stále zameriavať. Skúsenosti, ktoré deti naberajú ich posúvajú vpred a je aj na nich vidieť vyššie sebavedomie a radosť z hry. Už teraz sa tešíme na novú sezónu a stále nové a nové výzvy. Je radosť pozerať sa, ako sa deti posúvajú futbalovo vpred aj, keď roboty je pred nami ešte veľa .