POSLEDNÚ AUGUSTOVÚ SOBOTU SA NAŠA U-11 ZÚČASTNILA NA TOP TURNAJI U-12 V ZAŠOVEJ.

Bol to turnaj vekovej kategórie U-12 a preto sme tam išli hlavne preto, aby deti zažili atmosféru a nasadenie top tímov v akcii. Turnaj nás nezastihol v najlepšej forme a to sa s tímami, ako je Sparta Praha, Górnik Zabrze, Slovácko, Vítkovice ťažko súperí. Ale deti zažili, že rýchlosť rozhodovania, nasadenie, osobné súboje, vedenie lopty je na tejto úrovni je o dva levely vyššia. To čo stačí vo svojej kategórií, alebo prípadne proti starším deťom na Slovensku tu nestačilo. Ale to je dobré pre uvedomenie si, že iba tvrdá práca aj mimo tréningu vedie k úspechom. Deti si už v tejto kategórií musia uvedomiť priority a rodičia ich v tom musia maximálne podporovať. Je to o tom, či sa chcú futbalu venovať naplno a obetovať mu všetko, alebo ho chcú hrať, iba keď sa Mi chce a majú náladu. Ak chcú zažívať pozitíva a futbalovo rásť musia absolvovať tréningy na 100% a ďalších 100% sa venovať futbalu aj doma. O sile našej skupiny svedčí aj to, že Sparta, Górnik, Slovácko a aj Vítkovice boli v prvej šestke turnaja!!! My sme odohrali dobré zápasy aj, keď nie na 100% percent potom v skupine o tzv. Valašský pohár, kde sme už aj okúsili pocit víťazstva. Celkovo bol turnaj výborná škola pre deti, čo znamená venovať sa futbalu a odovzdať mu 100%. Na záver sme skonštatovali, že keby deti odovzdali na ihrisku 100% a hrali s riadnou dávkou sebavedomia vedeli by potrápiť aj súperov zvučných mien. Veríme, že to sebavedomie a skúsenosti ukážu vo svojej vekovej kategórií.
Na turnaji nás reprezentovali:
Káčerik T. – Ďurica, Kozlík, Ondrejčík, Čaniga, Waczlav, Šebestian, Weichpart, Vojtaššák, Macúch, Serafín, Kucko.