PRVÁ PREHRA NAŠEJ U-13 V JARNEJ ČASTI SÚŤAŽE.

Po skoro 2 týždňovej pauze bez majstrovského zápasu nastúpila naša U-13 na domácej pôde proti FK Strečno. Napriek tomu, že sme sa ujali vedenia 1:0 a mali ešte tri – štyri vyložené šance, ktoré keby sme premenili bolo by vymaľované sme po prvý krát pocítili pocit prehry. Nebol to úplne top výkon, ale aj napriek tomu sme mohli potiahnúť šnúru bez prehry. naopak stalo sa to, že po troch rýchlych góloch súpera sme sa nevedeli dostať do tempa a hlavne strieľať góly. To čo vyšlo súperovi nám chýbalo, ale aj o tom je futbal. Futbal sa odohráva hlavne v hlave a keď sa niektorí hráči zľaknú svojho výkonu a súpera ťažko sa vyhráva. Aj napriek prehre boli fázy hry, keď sa hostia nedostali na dlhší čas k lopte a bola radosť pozerať sa na našu hru. Hostia sa snažili zdržovať zakopávať lopty, čo nemalo s mládežníckym futbalom nič spoločné. V tejto kategórií je dôležitý futbalový výkon ktorý by mal byť nadradený výsledku zápasu!!! Ale to neospravedlňuje to, že naše deti musia hrať počas celého zápasu svoju hru a nielen niekoľkominútové úseky a keď súper strelí 6 gólov MY musíme mať v hlave to, že treba dať minimálne 8 ), toľko slová trénera Mariána Ďuricu ). Už teraz v utorok budú môcť svojim výkonom zbabraný zápas napraviť v Rajeckých Tepliciach, budeme držať palce!!!
MATCH REPORT:
FC JUVENTUS – FK STREČNO 3:6 (1:3)
góly: Beňadik 3 – Faško 3, Belko, Véreš, Poljak vlastný
zostava FC JUVE U-13:
Očenáš S. – Belica, Belicová, Comorek, Tužinský D., Majtaník Michal, Maňo, Poljak, Mahdoň, Valo, Beňadik, Ďurica, Kozlík.