PRVÝ JARNÝ TURNAJ PRÍPRAVIEK ObFZ V TEPLIČKE NAD VÁHOM JE ZA NAMI.

V sobotu 27.4.2019 sa na prvom zo série turnajov ObFZ bavili futbalom v staršej prípravke výber našej U-8 a v mladšej prípravke U-7. V kategórií staršia prípravka, kde hrala naša U-8 sme nastúpili proti súperom, kde sa pohyboval rok narodenia od 2008 až po 2010 to znamená, že hrali aj oproti 3 roky starším deťom. A musíme povedať, že sa vôbec nestratili. Dôležité na týchto turnajoch je, (ako píšeme aj v článku o lige prípraviek s Martinom) aby deti získavali skúsenosti v zápasoch proti starším, fyzicky vyspelejším súperom a skúsili ich v plnom nasadení prehrávať svojou futbalovosťou. Robiť presne to, čo sa učia na tréningoch a to sa dá len v pohybe a nie staticky čakať, čo urobí súper. My musíme diktovať tempo, dominovať na ihrisku a ukazovať svoje futbalové zručnosti. Keď stratíme loptu nemôžeme ostať stáť a myslieť si, že to za nás niekto zachráni. Iba hra jeden za druhého a až do konca prináša aj úspechy. Tie neprídu sami od seba…ani vo a ani v živote. Ale už tento prvý turnaj ukázal, že v určitých momentoch sa deti vedia namotivovať a hrať to, čo sa učia na tréningu. Už len, aby to predvádzali hneď od začiatku až do konca a potom im to prinesie ovocie aj v podobe výhier…aj keď tie nie sú v tejto fáze vôbec dôležité, ale potešia… ). Čo sa týka kategórie U-7 zacitujeme asistenta trénera Ladislava Ťažkého, ktorý deti v zápase viedol: “Čo sa týka turnaja v Tepličke za seba musím chlapcov pochválil skutočne im nechýbala snaha a tým myslím všetkých. Podľa mňa vyhrali o gól a mohli aj o viac keby sa im darilo premieňať lepšie šance / malé bránky / . I keď chlapci z Tepličky tvrdili, že bola remíza. Nie je to však dôležité, dôležité je, že si z chuti zahrali. Čo u chlapcov najviac kvitujem, že si aj nahrávali /niekedy aj za hlasného pokriku rodičov / po tejto stránke to bol hádam ich doteraz najlepší turnaj/. Nadšenie a túžba po góloch ich hnala tak dopredu, takže občas pozabudli na obranu / to by už však boli dokonalí /, ale to bola achilova päta aj súpera.” Takže na záver ešte raz veľká pochvala pre všetky deti, ktoré sa dnes zabávali futbalom v Tepličke nad Váhom. Druhý zo série turnajov sa odohrá v sobotu 11.5.2019 v Nededzi.