SOBOTU 8.9.2018 SA NAŠA U-9 V ZAŠOVEJ DOKONALE BAVILA FUTBALOM.

Už ráno o pol šiestej sme vyrazili na medzinárodný kvalitne obsadený turnaj na Moravu do Zašovej. Perfektne zorganizovaný turnaj na, ktorom sa zúčastnilo celkovo 36 družstiev rozdelených do 6 skupín. Hralo sa síce na výsledky, aby bolo možné vyžrebovať popoludňajšie skupiny ( na základe umiestnenia v základných skupinách), ale celkové konečné umiestnenia sa nevyhlasovali, čo bolo veľké pozitívum z hľadiska toho, aby deti mohli hrať uvoľnene bez tlaku na nejaké výsledky. My sme mali zastúpenie s 2 družstvami a to družstvo č.1 a družstvo č.2 ( kde boli na skusy aj dvaja hráči z U-8) a vôbec sme sa nestratili :-), ani herne ani výsledkovo. Od začiatku to boli veľmi pekné futbalové zápasy a bolo vidno, že deťom futbal chutí. Aj, keď družstvo č.2 svoje doobedné zápasy trošku prespalo, poobede si to vynahradili a turnaj si začali dosýta užívať. Družstvu č.1 sa darilo trošku viac, keď sa pustili do svojich súperov hneď od prvého zápasu. Deti si celkovo prišli na svoje, keď odohrali na turnaji 10 zápasov a celkový počet odohraných 130 minút je úctihodný ( po turnaji cestu späť väčšina prespala :-)) a aj to svedčí o náročnosti turnaja. Hodnotenie turnaja je veľmi pozitívne a chlapci získali nové skúsenosti, stretli sa s kvalitnými súpermi a futbalovo sa nestratili. Zistili, že hrať sa dá proti každému súperovi, či je Slávia Praha, Olomouc, Trenčín, či Slovan Bratislava. Všetci, ktorí sa na turnaji zúčastnili si svoje miesto zastali na výbornú, snažili sa o konštruktívnu hru a dávali do aj to povestné srdiečko. No samozrejme turnaj odhalil aj veci na, ktorých treba pracovať a to sa dá len poctivým prístupom k tréningom, čo si vyžaduje nesmiernu vôľu a veľa odriekania si vecí na, ktoré majú deti čo sa nevenujú športu čas…, ale tie pocity z takýchto zápasov a turnajov potom stoja za to… Ešte raz patrí poďakovanie deťom za ich snahu a predvedené futbalové umenie na turnaji, tak isto patrí vďaka rodičom “fanklubu”, ktorý bol aj počuť 🙂 a aj za to, že pomohli s dopravou detí na turnaj.

Zostava FC JUVENTUS U-9:

1.družstvo:

Valko – Špánik, Hrdina, Závodský, Mišút, Krško A., Vojsovič.

2.družstvo:

Jakubek – Paur, Tužinský Ma., Korista, Vyletel, Tvrdý, Jurga, Munka.

sledujte aj facebook: https://www.facebook.com/Futbalov%C3%A1-%C5%A1kola-Juventus-834100850032496/
sledujte aj JTV: https://futbalovaskolajuventus.sk/tv/