ŠTVRTÝ DEŇ NA TURNAJI A ŠŤASTNÝ NÁVRAT DOMOV.

V sobotu sme mali skorší budíček, lebo nás čakali doobedné záverečné zápasy. Najskôr nastúpila naša U-10 a bolo vidno, že ranný zápas deťom prospieva lepšie. Od úvodu zatlačili svojho súpera, hrali agresívne v plnom nasadení rýchlostne boli lepší, ako súper, čoho výsledkom boli dva góly v sieti súpera. deti odohrali najlepších 18 minút na turnaji no záverečných 7 vypustili a dovolili Ukrajinskému tímu vyrovnať na konečných 2:2. V tomto zápase sa deti z U-10 presvedčili, že aby boli úspešní treba hrať až do konca. Ale za predvedený výkon si zaslúžia veľkú pochvalu. naša U-11 si musela počkať na svoj zápas ešte dve hodiny a v zápase o konečné 11.miesto odohrali proti jednej z akadémií Šachťaru Doneck. začali sme veľmi aktívne z čoho pramenili aj veľké šance, ktoré ostali nepremenené a súper nás za to trestal gólmi zo štandartných situácií. Ešte sa nám podarilo vyrovnať na 1:1, ale opäť po dvoch štandartkách sa zápas skončil nakoniec našou prehrou 1:3. Turnaj splnil svoj účel a tým bolo to, že sa deti stretli s úplne odlišnou futbalovou školou, kde sa hrá s oveľa väčším nasadením, tvrdo no nie zákerne, žiadna lopta nie je stratená a len maximálne sústredenie na svoj výkon v zápase znamená úspech. Na ihrisku sa všetko deje v rýchlosti a maximálnom nasadení smerom dopredu a aj dozadu tzv. prepínanie. Ruská škola ukázala disciplínu, rýchlu prácu nôh, dobré vedenie lopty v rýchlosti, čo je základom každého športu a úspechu v ňom. Návrat domov bol veselý aj, keď únavný a sme radi, že sme celú akciu absolvovali šťastlivo a musíme podotknúť, že sa utvorila veľmi dobrá partia, čo je základ pre športovú činnosť počas celého roku. Ďakujeme všetkým deťom za výkony a vzorné správanie na ihrisku aj mimo neho, rodičom za podporu, servis a povzbudzovanie. Trénerom za prácu s deťmi a p. Igorovi Krškovi za pomoc pri technickom zabezpečení akcie a hlavne za večerné kultúrne vložky….niekedy až do skorého rána ). Ešte raz všetkým veľké ĎAKUJEME!!!