V PONDELOK 13.5.2019 SME ODOHRALI LIGU PRÍPRAVIEK SFZ V DOLNOM KUBÍNE.

Za mimoriadne chladného počasia, ale našťastie bez dažďa sa deti pustili do futbalových zápolení v 14.kole ligy prípraviek. V najstaršej kategórii U-11 sme nastúpili zas s jedným družstvom U-11 a druhým U-10. Vo veľmi dobrom zápase si straší odohrali svoj štandart a aj, keď bez viacerých hráčov základnej zostavy odohrali s domácimi vyrovnanú partiu aj, keď v druhom polčase im už dochádzali sily. Naša U-10 po sobotnom výborne odohranom turnaji na Morave sa opäť pustili do svojho staršieho súpera bez rešpektu a odohrali výborný duel aj napriek prehre v prvom polčase 5:0 to bol úplne vyrovnaný duel. V druhom polčase sme boli pánmi na ihrisku MY, len sme to nevedeli predať aj gólovo a domácim sa z rohu podarilo streliť ten rozdielový gól tak sme druhý polčas prehrali dosť nešťastne 1:0. Ale to vôbec nevadí, lebo zápas to bol z našej strany dobrý a deti si ho dosýta užívali o čom svedčí to, že deti boli po zápase spokojné aj napriek prehre. V kategórii U-10 sme si to potom užívali o to viac, ale prvý polčas bol z našej strany po miernom podcenení súpera bez iskry a nasadenia, čo sa prejavilo aj na výsledku a prehrali sme ho 5:3. V druhom polčase to bola už úplne iná hra a domácich sme po parádnej hre prestrieľali 10:1. Bolo vidno, že deti sa doslova vybláznili a bavili futbalom. V najmladšej kategórií U-9 nemali deti svoj deň a na ihrisku to bolo také rozpačité. Ale aj takéto zápasy si musia deti odohrať, aby zistili, ako na tom sú a že futbalová cesta je ešte veľmi dlhá plná driny a odriekania. Ale za snahu im patrí určite pochvala a dúfame, že v ďalšom kole, ktoré hráme v pondelok 20.5.2019 v Kysuckom Novom Meste to bude už úplne iná káva ).