V PONDELOK 17.9.2018 SME ODOHRALI 2.KOLO LIGY PRÍPRAVIEK V NÁMESTOVE.

Pondelkové popoludnie sa za krásneho slnečného počasia 50 detí bavilo futbalom v Námestove. Pôvodne sa malo všetko odohrať na dvoch ihriskách, ale keďže domáci nemali dostatočný počet bránok naraz sa odohrala len kategória U-11 a U-9. V kategórii U-11 sme až na 4 hráčov nastúpili komplet s o rok mladšími teda U-10 a musíme konštatovať, že deti zahrali veľmi dobre. Až na začiatok prvého polčasu, ktorý bol trošku drevení, napriek dobrej rozcvičke bolo cítiť cestu zo Žiliny. Po chvíli sa rozbehli, mali sme viac z hry, viac šancí bolo na našej strane a bolo to super. Nechýbalo nasadenie, bojovnosť súboje 1:1 a aj krásne akcie z ktorých padali pekné góly. Deti si zápas doslova užívali a bolo vidieť, že majú z toho radosť. Prvé polčasy na oboch stranách skončili nerozhodne a to 3:3 a 1:1. V druhom polčase po výmene družstiev jedno aj druhé pokračovalo v dobrom výkone, ale rozdiel bol v efektivite. Na jednej strane neskutočné zahodenie množstva šancí, čo súper trestal protiútokmi a gólmi tam to skončilo 8:3 pre domácich, druhé družstvo svoje futbalové umenie pretavilo aj do gólov a viedlo už 4:1, no nakoniec to skončilo pre nás “iba” 5:4 :-). Celkovo po súčte všetkých polčasom sme teda podľahli domácim 16:12. Viac, ako výsledok, ale potešila hra a to, že sme boli futbalovo lepší,  chlapci sa nezľakli a odohrali výbornú partiu za čo im patrí poďakovanie. Zároveň s U-11 hrali aj naši najmladší v tejto súťaži U-9. Tam si deti taktiež zápas užívali, ale gólová efektivita ostala v šatni :-). Jedno družstvo paradoxne odohralo skoro celý zápas na súperovej polovičke a skončilo to 1:1. Súpera sme zatvorili našim brankárom na jeho polovičke, ale gólová efektivita bola slabá. Druhému družstvu sa v prvom polčase tak nedarilo a súper to na rozdiel od nás dokázal využiť aj gólovo a prestrieľal nás 5:0. Po výmene družstiev druhom polčase to zobrali chlapci z prvého družstva trošku viac dôraznejšie v koncovke a po veľkom tlaku sme vyhrali  4:0 (aj, keď tam mohlo padnúť minimálne desať :-)). Tak isto druhému družstvu sa zadarilo viac a vyhrali 4:3. Po celkovom súčte to nakoniec skončilo remízou 9:9, čo bol pre domácich doslova vynikajúci výsledok, ale nás teší najmä to, že sme to boli MY, kto diktoval tempo zápasu a bavili sme sa futbalom. Nakoniec sa samostatne odohrala kategória U-10, kde sme tiež ukázali krásne futbalové momenty konečne sme išli do súbojov dôrazne, nezľakli sme sa súpera aj, keď ten si stiahol niektorých hráčov z U-11 a futbalovo sme dominovali najmä v individuálnych činnostiach. Deti sa snažili každú akciu zakončiť streľbou a niektoré góly boli doslova lahôdkou. Súpera podržali najmä výborné výkony brankárov a niektoré naše slabšie chvíľky, ktorým sme sa nevyhli a súper to dokázal najmä v druhom polčase využiť. Celkovo to bol, ale dobrý výkon a za snahu patrí všetkým deťom veľká pochvala a po súčte konečný výsledok 9:8 pre domácich. Futbalovo napredujú, čo je veľmi dôležité. Potrebujú riadne zaberať v každom jednom tréningu a hrať, čo najviac zápasov. Vtedy dostanú do seba zápasovú prax a bude to pre nich už rutina. Po zápasoch sme si dali na posilnenie výbornú pizzu a vybrali sme sa spokojný po dobrých výkonoch na cestu domov.

Zostava FC JUVENTUS U-11:

1.družstvo:
Káčerík – Ďurica, Bitušiak, Olejár, Kasper, Waczlav, Schwarzkopf, Jakubec
2.družstvo:
Šebestian – Čaniga, Kubáň, Schwarzkopf, Danech, Adamov, Štaffen, Sedliak, Maňo T.

Zostava FC JUVENTUS U-10:

1.družstvo:
Kopál – Macúch, Weichpart T., Mráz, Barčiak, , Kucko, Serafín, Brozová.
2.družstvo:
Šoška- Mikolajová, Lavrenčík, Ondruš, Bieliková, Slúčik, Chovan, Štefanatný B., Štefanatný J., Štefanatná L., Vojtaššák.

Zostava FC JUVENTUS U-9:

1.družstvo:
Valko – Hrdina, Paur, Špánik, Vyletel, Závodský, Barčiak.
2.družstvo:
Munka – Krško M., Krško A., Vojsovič, Havrillová, Tvrdý, Jurga, Mišút.

info kalendár udalostí: https://futbalovaskolajuventus.sk/udalosti/
sledujte náš web: www.futbalovaskolajuventus.sk
sledujte aj JTV: https://futbalovaskolajuventus.sk/tv/

liga prípraviek SFZ stred sk.A: https://sfz.futbalnet.sk/sutaz/2551/?part=3945&round=78747