V SOBOTU 27.4.2019 SME ODOHRALI ĎALŠIE KOLO LIGY PRÍPRAVIEK.

Náročný futbalový týždeň v lige prípraviek sme zakončili domácim zápasom proti FOMATU MARTIN. Do bojov v jednotlivých kategóriách sme poslali väčšinou mladšie ročníky, alebo deti ktoré ešte neodohrali toľko zápasov. Keďže v prvej rade ide o to, aby si deti zvykali na vyššie zápasové tempo a nasadenie, pohyb nepozeráme na výsledky na ihriskách, ale na to, ako sa deti k zápasom postavia a ako mentálne zvládnu to, že súper je starší, rýchlejší hrá viac do tela. Jarná časť zápasov sa v našej futbalovej škole vždy nesie v takomto posune, aby si deti v podstate zvykali už na budúcu sezónu. To, ako zvládneme zápas je vždy o tom, ako sme v hlave pripravený na podanie maximálneho výkonu. Keď idem na ihrisko s tým, že mám strach zo súpera, lebo je starší, alebo vyšší nikdy sa Mi nepodarí ukázať to, čo vo mne je a čo som sa naučil na tréningu. Pozitívne myslenie, zdravé sebavedomie a viera vo vlastné futbalové umenie je základom k dobrej hre. Cesty späť už niet treba sa stále dívať len dopredu a k tomuto budeme viesť deti, aby sa nevzdávali a hrali až do konca. lebo, kto chce byť v živote úspešný musí sa s týmto všetkým vysporiadať a to neplatí len pre futbal. Treba vedieť so cťou a úctou k súperovi nielen vyhrávať, ale aj prehrávať. všetko toto ich posilňuje a posúva vpred. Dnes sa moc nedarilo našej U-11 a ani U-10 proti kvalitnému súperovi z Martina, ale ako na to ukázali naši najmladší z U-8, ktorí odohrali dva fantastické polčasy proti Martinskej U-9, keď prvý síce prehrali 8:2, ale bol to úplne vyrovnaný zápas. Druhý polčas im fantastický výkon priniesol aj odmenu v podobe dobrého výsledku, keď remizovali 3:3. No najdôležitejšie pozitívum na zápase bolo to, že sa nezľakli staršieho, urastenejšieho a fyzicky vyspelejšieho súpera odohrali s ním vyrovnaný duel aj po futbalovej stránke!!! Za dnešné výkony aj napriek výsledkom treba, ale pochváliť všetky deti vo všetkých kategóriách aj vzhľadom na náročný štvrtkový triangel, kde dostali zabrať ).