V SOBOTU SA ZABÁVALA NAŠA U-10, U-9 a U-7 NA MINIMORAVE V JARCOVEJ!

Ráno nás síce privítala riadna zima, ale napokon za ideálneho slnečného futbalového počasia sa deti bavili futbalom na Minimorave, kde vôbec nešlo o výsledky, ale iba o hru. Hneď z rána sa do bojov pustili deti z U-7, ktoré si, ako tradične futbal užívali dosýta a aj keď niekedy sa zdalo, že prepínajú do mimoňovského módu tých svetlých futbalových chvíľ bolo oveľa viac a bola radosť sa pozerať na ich individuálne výkony plné radosti z futbalu. Najmä Jakubko Blaha, ktorý si to dnes ozaj užíval, ako z futbalovej čítanky a predvádzal svoje individuálne futbalové zručnosti v plnom nasadení, či v obrannej, alebo útočnej činnosti. Samozrejme veľká pochvala patrí všetkým, ktorí dnes na ihrisko vybehli a ukázali svoju šikovnosť. deti si futbal užívali a nebáli sa ani starších, či fyzicky vyspelejších súperov. V kategórii U-7 nás dnes reprezentovali: Blaha Jakub, Neslušan Oliver, Ťažký Matúš a Tomáš, Orlovský Karol, Samuel ŠImko, Majtaník Marek, Káčerik Matej, Šoltys Adrián, Bujný Tomáš. Doobeda svoje zápasy odohrala aj kategória U-9, ktorí to mali náročné, lebo ich bolo akurát 7 to je iba jeden na striedanie a hrali proti súperom rok narodenia 2010/2009. Ale učenie je ťažké a ako sa hovorí všetko náročné nás posilňuje vpred. A to platilo aj dnes, keď deti dodržiavali pokyny trénera a siahli si na dno svojich síl dokázali uhrať dobrý zápas, ale naopak, keď hrali podľa seba a divoko t.j. behali všetci pohromade a za loptou tak to nešlo . Ale práve preto sme tam boli, aby sme sa postupnými krokmi dostávali stále vpred. Pochvalu si deti určite zaslúžia za prístup k zápasom, snahu pobiť sa so súperom bez tlaku na nejaké výsledky a medaile. Aj, keď každý zápas sa skončil nejakým výsledkom na týchto turnajoch sa nič nevyhodnocuje a deti majú hlavu čistú len pre futbal a to je to najdôležitejšie. Pochvalu za odohraný turnaj si zaslúžia týchto 7 statočných chlapcov z U-9:
Očenáš L. – Krško M., Krško A., Jurga, Ďubašák, Štalmach, Jelen.
Najstaršia kategória U-11 sa hrala poobede a MY sme do nej zaradili našu U-10 posilnenú o brankára Sama Očenáša a Martina Olejára z U-11. deti zvládli náročný turnaj až na prvý zápas, ako tradične, kým zistili, že sa dá hrať proti každému fantasticky. mali to veľmi ťažké, lebo v kategórií U-11 bol povolený aj štart hráčov rok narodenia 2007. Okrem prvého zápasu s VFA Zašová, kde hrali ustráchane, bez sebavedomia a nasadenia zvládli ďalších 5 zápasov perfektne. S každým družstvom hrali vyrovnané partie ako herne tak aj výsledkovo. K individuálnym herným činnostiam pridali nasadenie, dôraz dotláčali súpera a hneď to malo inú tvár. V bránke sa výborne ukázal Samo Očenáš, ktorý sa striedal s Miškom Kopálom z U-10 a veríme, že sme našli brankára pre U-11 . Tento turnaj dal deťom veľmi veľa a veríme, že im zdvihol zdravé sebavedomie a ukázal im, že hrať sa dá s každým, či už je starší, alebo fyzicky vyspelejší. len treba dať do hry všetko to, čo robím na tréningu bez stresov, hrať dôrazne a výsledky sa dostavia. Videli sme aj veľmi pekné akcie a góly, ktoré sme súperom nastrieľali neboli vôbec náhodné, ale mali futbalové videnie. Minulotýždňový Vranov a teraz aj Minimorava ukázali, že sme sa vydali na správnu cestu, ktorá je síce náročnejšia, ale o to sú výsledky futbalovej práce detí viditeľnejšie. Tak isto ďakujeme a chválime všetkých, ktorí si futbal na ihrisku užívali:
Očenáš S., Kopál – Kucko, Uličný, Čaniga, Waczlav, Mráz, Šebestian, Olejár – Weichpart, Brozová, Macúch, Serafín.