V STREDU 26.9.2018 SME SI UŽILI FUTBAL V RAJCI.

V rámci tréningu si odskočila naša U-9 a U-10 na prípravný zápas do Rajca. Mladší z U-9 mali proti sebe súpera Rajec U-10 s ktorým si dokázali poradiť výsledkom 5:4. Tréner zhodnotil zápas následovne: “V prvom polčase sme začali aktívne, boli sme futbalovejší a herná prevaha bola na našej strane, čo sme vyjadrili aj gólovo. V druhom polčase už asi pod dojmom, že sa nám nemôže nič stať sme nehrali svoju hru a súper sa začal presadzovať nielen herne, ale aj gólmi. Deti si musia uvedomiť, že zápasy sa hrajú od začiatku až do konca s plným nasadením. Inak musím vyjadriť veľkú pochvalu pre všetkých, ktorí dnes odohrali duel v Rajci”.

Chlapci z U-10 nakoniec nastúpili proti domácej U-13, ktorá hrá 3.ligu mladších žiakov a nie pôvodne avizovanej U-11, ale bolo to v prospech veci a splnilo to účel. Aj napriek prehre 8:2, ktorú sme si zapríčinili hlavne ustráchaným výkonom v 1.polčase (opäť nastavenie v hlave, že súper je starší a vyšší :-)), kde sme inkasovali väčšinu gólov. Druhý polčas už bola úplne iná káva, chlapci zahodili stresy a ukázali, čo vedia. Zdobilo ich nasadenie, bojovnosť nebáli sa ísť do súbojov aj s o dve hlavy vyššími súpermi. Všetko toto vyústilo do hernej pohody, keď sme hrali väčšinou na polovici súpera a ten hrozil už iba z protiútokov. Deti sa presvedčili, že sa dá hrať s každým a je to len o tom, ako sa mentálne na zápas nastavia, prišli aj góly do siete súpera a sami mali obrovskú radosť z odohratého druhého polčasu. Toto bolo obrovským pozitívom tohto zápasu a povzbudením chlapcom do ďalšej futbalovej práce. Dnes vynikal v 1. aj 2.polčase Tomáš Kucko, ale veľká pochvala za druhý polčas patrí všetkým deťom.