VO ŠTVRTOK 25.4.2019 SME ODOHRALI TRIANGEL V RÁMCI LIGY PRÍPRAVIEK.

Za krásneho slnečného a teplého počasia sme odohrali na ihriskách v Závodí U-11 a Nededzi U-10, U-9 ďalšie kolá ligy prípraviek SFZ. Tentokrát sme nastúpili v miestnom derby proti MŠK Žilina a Akadémií Juventus. Zápasy kategórie U-11 sa odohrávali na ihrisku v Závodí, kde na dobre pripravenej trávnatej ploche bola radosť hrať. Deti z kategórie U-11 v pomalom rozbehu proti svojim súperom nepodali výkon úplne na hranici svojich možností, čo najmä s takým súperom, ako je MŠK Žilina nemôže priniesť úspech, či herný, alebo v podobe výsledku. Žilinskej U-10 podľahli v prvom polčase 3:1 a druhý skončil 6:4 v náš neprospech. Herne to nebolo až také zlé, ale chýbali tomu práve tie detaily, ktoré rozhodujú o úspechoch . Proti Akadémii prvý polčas prehrali 2:0, keď deti nevyužili svoje šance a súper ich za to trestal, v druhom polčase vyhrali síce 4:3, ale hra nebola úplne ideálne a hlavne množstvo nepremenených šancí ich stál lepší výsledok. Naša U-10, ktorá nastúpila, ako druhé družstvo v kategórií U-11 sa v prvom polčase proti MŠK Žilina U-10 držali prvú polovicu úplne vyrovnanú partiu a nedovolili súperovi streliť gól a aj my sme mali gólové šance takže to bolo O.K. no po tom, ako nám súper strelil prvé dva góly sme v hlavách odišli a už to nebolo ono. V druhom polčase to bol už len koncert domácich a My sme nevedeli reagovať na ich rýchle prechody a zabrániť tak gólom v našej sieti. Ale toto je tá veľmi dobrá škola, kde deti zistia, že len keď podajú poctivý výkon a siahnu na dno svojich síl môžu odolávať aj silnému a kvalitnému súperovi a o to hlavne ide v týchto zápasoch!!! V druhom dueli proti Akadémii U-11 to bolo už o sto percent lepšie a napriek prehrám v oboch polčasoch sme sa herne sme nestratili a ukázali sme svoje prednosti. Najmä v druhom polčase, keď sme hrali 80% na polovici súpera a len nepremenené vyložené šance (keď sme ani z bránkovej čiary nedokázali streliť gól ) stáli chlapcov lepší výsledok. Súper skóroval z protiútoku, ale taký je futbal. Dôležité bolo najmä to, že deti ukázali, čo sa na tréningu učia. Lepšie je hrať proti staršiemu a dobrému súperovi aj za cenu prehry, lebo to dáva chlapcom do budúcna viac. Mladšie kategórie U-10 a U-9 odohrali svoje zápasy v Nededzi v kategórii U-10 sa nám veľmi nedarilo a oba zápasy so svojimi súpermi sme vysoko prehrali no v U-9, kde hralo opäť jedno družstvo vekovo U-9, ktorý proti MŠK Žilina U-8 odohrali dobré zápasy v ktorých síce podľahli súperovi v každom polčase o gól no hra bola veľmi dobrá a deti podávali výkony za ktoré sa nemusia hanbiť. To je veľmi dobrý signál a motivácia do budúcnosti. Tak isto proti Akadémii U-9 sa snažili no najmä jeden polčas bol výbuchom, keď prehrali 1:8 a z toho plynie poučenie, že sústrediť sa treba vždy na každú hru a hne´d odo začiatku ísť do všetkého naplno!!! V druhom polčase prehrali tiež 2:3, ale to bola už úplne iná hra. Veľmi dobre si opäť počínala naša U-8, ktorá sa bavila futbalom a aj, keď v prvom polčase proti MŠK U-8, ktorý prespali a prehrali 1:6, druhý si už nenechali ujsť a svojho súpera zdolali v pomere 4:3, čo im prinieslo nesmiernu radosť nielen z hry, ale aj výsledku. V zápasoch s Akadémiou U-9 si tak isto neviedli zle a hrali dobrý zápas v oboch polčasoch, v ktorom síce prvý polčas prehrali 2:4, no v druhom im chýbal len kúsok povestného šťastia, aby ho vyhrali no napokon to skončilo remízou 3:3. Za predvedené výkony si všetky deti zaslúžia veľkú pochvalu, lebo snahu a bojovnosť v zápasoch im uprieť nemožno a ide hlavne o to, aby sa bavili futbalom a mali z neho radosť. No práve takéto zápas aj ukazujú, ako treba na sebe ešte riadne pracovať, obetovať sa športu, keď už sme sa na niečo dali a aj cez bolesť a odopieranie sa zúčastňovať na každom tréningovom procese a nielen vtedy, keď sa Mi chce!!! Iba táto cesta vedie k úspechu a to sú základy do života nielen pre šport!!! Toto platí tak pre deti, ako aj pre rodičov, ktorí sú s trénermi hlavní garanti a podporovatelia detí vo výchove človeka!!! uvedomte si, že sa to všetko robí pre Vaše deti a nie pre úspech a EGO trénerov, či klubu!!!