VYDARENÝ TURNAJ MINIMORAVA U-10 V ZAŠOVEJ.

Na druhom tohtoročnom turnaji kategórie U-10 sa náš výber predstavil v Zašovej. Za účasti 8 družstiev sa hralo systémom každý s každým. Turnaje zo série Minimorava VFA v zašovej sú typické tým, že sa hrá bez akéhokoľvek tlaku na výsledky a bez rozhodcov je to proste len zábava a hra. Ako sa ukázalo práve toto našim deťom z U-10 vyhovuje. Keď to porovnáme s turnajom v Púchove tak to všetko bolo o 100% lepšie. Chalani si od prvého zápasu so Sigmou Olomouc turnaj užívali hru, boli v plnom nasadení a ukazovali veci, ktoré trénujú na tréningoch. V útočných fázach individuálne herné činnosti, ale aj pekné akcie a v obrannej činnosti aktívne napádanie súpera a pressing, snahu ihneď získať loptu a nedovoliť súperovi rozvinúť jeho hru. Bola radosť sa na nich pozerať a v každom jednom zápase dominovali nad súpermi. na dnešnom turnaji nenašli premožiteľa, keď v dvoch zápasoch “iba remizovali”. Za dnešné výkony si vyslúžili po každom zápase zaslúžený potlesk fan klubu “rodičov” a pochvalu za predvedené výkony. Dnes bolo jasne vidno, ako si bez tlaku na výsledky dokázali futbalovo so svojimi súpermi futbalovo poradiť. Dúfame, že ich tento turnaj posunul opäť vpred a nabrali sebavedomie, ktoré uplatnia aj v ďalších turnajoch a zápasoch. Ešte raz za dnešné výkony pre všetkých veľká pochvala!!!
Zostava FC JUVENTUS U-10:
Káčerik T. – Waczlav, Čaniga, Šebestian, Macúch – Kucko, Fojtík, Serafín, Kubáň.